Головна » 2016 » Грудень » 14 » Про безпеку дбати вчаться дошкільнята!
14:47
Про безпеку дбати вчаться дошкільнята!

В дошкільному навчальному закладі «Усмішка» з 16.011.2016 по 20.11.2016 було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого педагоги знайомили малюків із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя. Захід проходив на виконання  листів  відділу освіти Здолбунівської районної державної адміністрації від 07.11.2016 № 226-01/11    та в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 в багатьох країнах світу.

Упродовж тижня безпеки діти ознайомилися зі знаками, розміткою на дорогах, розглядали ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах. Метою заходу було закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищепити розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, виробити навички спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережне ставлення до свого життя, закріпити знання, що люди ходять по тротуару, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити значення дорожніх знаків, навчити розрізняти дозволяючи та запобігаючи знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховати у дітей дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки. В кінці тижня на малюків чекала тематична розвага «Веселий урок» -  циркова  тематична програма, показана малюкам Рівненським цирком «Усмішка». Яскраві, веселі, насичені, з казковими героями, веселими іграми, загадками і ребусами. А в результаті – тверді та стійкі знання, набуті вміння та навички з питань правил дорожнього руху.

 ДО УВАГИ!!!

Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 2011 – 2020 роки Десятиліттям дій безпеки дорожнього руху. Мета Десятиліття – скоротити втрати людських життів від ДТП. Офіційне відкриття Десятиліття дій безпеки дорожнього руху в усьому світі відбулося 11 травня 2011 року.

План Десятиліття

 

1.     Створення дорожньої інфраструктури.

2.     Навчання безпечній поведінці на дорогах.

3.     Будівництво безпечних доріг.

4.     Виробництво безпечних автомобілів.

5.     Забезпечення належної швидкої допомоги потерпілим в ДТП.

У рамках Десятиліття дії з забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 в усьому світі проводяться Тижні безпеки дорожнього руху, метою яких є привернення уваги суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах, а найголовніше, пошук шляхів вирішення цієї проблеми. У світі в дорожньо-транспортних пригодах щорічно гине понад 1,3 млн. осіб та біля 50 млн. осіб отримують травми.! Рівень дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків в Україні найгірший серед країн Європі, що наносить непоправних людських та економічних втрат країні. Щороку на автошляхах України гине понад 4000 осіб та більш ніж 30000 людей отримують травми, ДТП  є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років.

Мета Тижня безпеки дорожнього руху – об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та усього суспільства, на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та за для пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху усіма учасниками руху.За ініціативи Міністерства охорони здоров'я та за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства освіти і науки, інших міністерств та відомств, наукового середовища, Всесвітнього банку, Всесвітньої організації охорони здоров'я, міжнародних та вітчизняних організацій в Україні проходить низка заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності населення щодо безпеки на дорозі, особливо дітей, попередження дорожньо-транспортного травматизму, медичного забезпечення безпеки дорожнього руху тощо.На державному рівні у 2015 році прийнято рішення проводити Тиждень безпеки дорожнього руху.

 СТАТИСТИКА

Згідно статистики Міністерства внутрішніх справ у 2014 році 248 дітей віком до 18 років загинуло в дорожньо-транспортних пригодах та 3714 дітей отримали травми, це складає 5,5% та 11,5% від усіх випадків смертей та травм відповідно. Таким чином кожен 18-й загиблій та кожен   9-й травмованій у ДТП – це наше майбутнє, тобто наші ДІТИ.

За статистикою Міністерства охорони здоров'я  на усіх видах транспорту, включно з автомобільним, який е найнебезпечнішим, у 2014 році загинуло 450 дітей віком до 19 коків. Діти будь-якого віку піддаються ризику попадання в дорожньо-транспортна пригоди. В усьому світі хлопчики майже в два рази частіше гинуть в дорожніх пригодах, ніж дівчатка.

Більш безпечні дороги для всіх - це більш безпечні дороги і для дітей. У Глобальному плані Десятиліття дій по забезпеченню дорожньої безпеки 2011-2020 підкреслюється, що є необхідним з метою забезпечення дорожньої безпеки для всіх. ООН та ВООЗ наголошують на 10 стратегіях забезпечення безпеки дорожнього руху для дітей*. Ці стратегії були враховані в підготовці та під час проведення Тижня безпеки

Випадки смерті і травм в результаті дорожнього руху є значною мірою предотвратимими. Країни, які проявили політичну волю, необхідну для вирішення цієї проблеми, продемонстрували це, зберігши життя сотням тисяч дітей і заощадивши значні національні ресурси.

Підкреслені в цьому документі стратегії є найбільш відомими як забезпечують безпеку дітей на дорогах. Якщо вони будуть здійснені усіма країнами, вони значною мірою сприятимуть досягненню мети Десятиліття дій для забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 з порятунку п'яти мільйонів життів.

Крім того, вони внесуть значний внесок у створення більш динамічних і життєздатних громад та в забезпечення безпечного і сталого транспорту на благо всіх, хто користується дорогами.

 

Переглядів: 220 | Додав: usmihka_dnz | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: