Головна » 2016 » Січень » 19 » До нас прийшов сніговик... В цілім світі чарівник!
15:25
До нас прийшов сніговик... В цілім світі чарівник!

Ось іде Сніговик! В цілім світі чарівник…

або

історія виникнення символу зими та Нового року.

18 січня – Міжнародний день сніговика. Саме від цієї дати і до кінця тижня оселився сніговичок  у нас, в "Усмішці"

Яка зима без Сніговика? Великі та маленькі, добрі та потішні, з морквяним носом та старим відром на голові, народжуються вони, як за велінням чарівної палички на наших подвір’ях, з любов’ю  зліплені дитячими та дорослими долоньками…

 На жаль, зима не завжди радує снігом… Але лише біле покривало хоч трішки прикриє землю то, дивуючи  присутніх власною неповторністю та фантазією своїх скульпторів, з’являються навколо нас охоронці Зими – Сніговики. Звідки ж прийшов до нас перший сніговичок?

 

 Деяким подобається легенда про те, що в кінці ХV сторіччя, у 1493 році, італійський скульптор, архітектор, поет Мікеланджело  Буонарроті зліпив снігову фігуру.  Гарно, але не зовсім правдиво.

За даними історичних досліджень перша письмова згадка про сніговика з’явилася у кінці  ХVІІІ сторіччя і книзі для дітей, де розповідається про красивого сніговика - велетня. А саме слово «schneeman» «сніговик» прийшло до нас з німецької мови.

  Перші сніговики – злі снігові монстри величезних розмірів.  І це не випадково. Адже, в давні часи безжальні зими, з лютими морозами і пронизливими хуртовинами, приносили багато біди. А сніговики були їх супутниками. Звідти і прийшли повір‘я, що сніговики з мітлами-зброєю були стражниками житла, не пускаючи туди злих духів.  У країнах Північної Європи люди ліпили сніговиків напередодні Різдва  як пастки для демонів. Ці злі духи,  помилково приймали сніговика за людину, вселялися в купу снігу і вже не могли звільнитися до самої весни. З-за цього в Норвегії сніговиків стали називати «білими тролями». Існувало переказ про те, що на них не можна дивитися пізно ввечері з-за фіранки на вікні.  

У багатьох країнах Європи вважалося, що ввечері, а тим паче, вночі,  фігурку сніговика  треба обійти стороною, щоб не замерзнути по дорозі додому.І лише в  ХІХ сторіччі сніжні істоти стали добрими та незамінними атрибутами Різдва. Саме тоді Сніговики стали прикрашати вітальні листівки…

Цікаво, що в уявленнях європейських народів, сніговики – це завжди істота чоловічої статі.  За старовинною легендою святий Франциск вважав створення сніговиків своєрідним методом боротьби з бісами.За  іншою християнською легендою: сніговик – ангел. Сніг – дар неба. А отже, сніговик – ангел, який може передавати Богу прохання людей. Тому маленького  сніговика намагалися зліпити із сніжка, який тільки випав і прошепотіти йому на вухо свої  бажання.

 Сніговиків ліпили  біля домівок. В Європі цих снігових чоловічків щедро прикрашали гірляндами та атрибутами домашнього господарства. Вручали у руки мітлу. У такому «костюмі» легко проглядається містичний характер: морквинка – побажання щедрого врожаю, а перевернуте, а, отже, повне снігу відро, –  мрія про добробут. А на румунських сніговичків, розганяючи хвороби та нечисть з подвір’я, надягали намисто із часнику.

Сніговикам присвячені  чудові дитячі казки.  Найвідомішу з них написав Г.Х. Андерсен і назвав просто «Сніговик». Це історія про те, що у кожного є душа, яка нас кудись кличе…А герой німецької казки « Пригоди коричневого сніговичка» – коричневий сніговик Менді Фогель має мрію стати білим як всі сніговики… І його друг Тім виносить  сніговика на вулицю. А далі…А далі прочитайте дітям ці казки і… поверніть у дитинство себе! Хоч на час читання казки…

Сніжних баб у Європі не було. Вони володарювали у нас, вправно керуючи заметілями, хуртовинами та завірюхами…Для нашого народу снігова баба – найулюбленіший персонаж і  зимова забава.

 Сьогодні у цивілізованому світі створення фігур сніговичків  не просто гра для малят, а й  суспільно організоване свято…В результаті  хорошої організації та бажання порадувати народ виникають дива…Так, на схилах гірського курорту в Австрії з’явився найвищий у Європі сніговик, а американські збудували сніговика –велетня, на  створення якого пішло  шість тон снігу…Не повірите, але існує найменший сніговик… Якого задумав і зміг  зробити з олова науковець із Лондона Девід Кокс. Цей малюк – у п’ять раз менше людської волосини. А морквинка в нього - з платини.

 18 січня – Міжнародний день сніговика. Завдячуємо  за цей день німецькому колекціонеру Корнеліусу Грьотцу, який з дитинства збирав фігурки сніговичків. У нього їх – три тисячі…Корнеліус вирішив, що 18 число схоже на сніговика з мітлою… А січня… Ну тому, що йде сніговик світом засніженою січневою дорогою і передає привіт дитинства нам...

Переглядів: 905 | Додав: usmihka_dnz | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: