Головна » 2016 » Грудень » 14 » «У світі всі малята - і хлопчики й дівчата – повинні право мати щасливими зростати»
16:20
«У світі всі малята - і хлопчики й дівчата – повинні право мати щасливими зростати»

 Місія вихователя бути повноважним представником і посередником дитини перед обличчям суспільства. Дошкільний вік – особливий період в житті людини. Саме в цьому віці формується  порівняно стійкий внутрішній світ, який і дозволяє називати дитину особистістю. Отже,  усвідомлення поняття "право" і  "обов'язок"   увійде в життя малюка природно, поступово формуючи соціально вивірене відношення до життя.

. Потенціал  дошкільного віку в області  інтелектуального та морального розвитку Людини вище, ніж прийнято вважати. Між тим, упущені в дошкільному віці  можливості  важко  надолужити в  дорослому житті.  Бо саме в цьому віці активізується пізнавальний   потенціал, плекаються моральні якості та формується відчуття себе "Людиною Землі" (прилучення до «світових проблем», усвідомлення того, що «такі права, які маю Я, мають ВСІ діти Землі»  і Громадянина України..

          Актуальність правового виховання однозначна: суспільство потребує соціально зрілих особистостей, які володіють правовими знаннями. Виховати таких громадян можливо лише у умовах відповідності правових норм, які виключають порушення прав і гідності дитини. З 05.12.2016 по 09.12.2016 року в ДНЗ №5 «Усмішка» тривав тиждень правової освіти «У світі всі малята - і хлопчики й дівчата – повинні право мати щасливими зростати», під час якого проводились:

  •  інтегровані заняття з пріоритетом правових задач;
  •  бесіди на етичні теми та міні-екскурсії;
  •  ігри  та вправи на розвиток емоційної сфери, комунікативних вмінь та навичок;
  • заходи із створенням проблемно-пошукових ситуацій через читання художньої літератури, інсценізування.

  Метою означених заходів було:

  • створення умов для формування у  дітей правової компетентності;
  • ознайомлення дітей, у відповідній до їх віку форми, з правовими нормами і правилами поведінки;
  • формування соціальної відповідальності, здатності оцінювати свої вчинки;
  • виховання у дітей толерантного, шанобливого відношення до людей, незалежно від їх походження, національності, віросповідання, зовнішнього вигляду , фізичних особливостей;
  • створення умов для організації взаємодії сім’ї  та ДНЗ з питань правової освіти

Крім того дошкільники середніх та старших вікових груп та педагоги "Усмішки" мали можливість прийняти безпосередню участь на тематичних заняттях, які провела   вихователь старшої групи "Полуничка" ДНЗ №5 «Усмішка» Колінчасік Т.К (атестаційно-методична тема якої «Діти мають право на щастя»). Заняття вихователя носили назву « Хоч ми діти ще малі, маємо права свої !» і були справжнім святом права для малюків та майстер-классом за темою для вихователів закладу.

 

 

 

           

 

Переглядів: 375 | Додав: usmihka_dnz | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0